Tuloksia

Kisapalvelu kerää yhteen kaikki kilpavoimistelun kilpailujen tulospalvelun.

KILPA-AEROBICIN TULOKSIA

NAISTEN TELINEVOIMISTELUN TULOKSIA

JOUKKUEVOIMISTELUN TULOKSIA

 

Kisapalvelusta voit seurata myös kisojen aikana reaaliaikaisesti tulospalvelua:

KILPA-AEROBIC

NAISTEN TELINEVOIMISTELU

JOUKKUEVOIMISTELU 

KajaGymin voimistelijoiden tuloksia

Kilpa-aerobic

Kilpa-aerobic CUP 5 Turku 17. - 18.11.2018

Lauantai 17.11. SM-sarjat:

Age group 1, 12-14 -vuotiaat, yksilöt, tytöt

1 Laaksonen Hilda TuUL 18.950

2 Soininen Siiri TuUL 18.900

3 Vainio Nea TuUL 18.500

16 Määttä Elli KajaGym 16.800

27 Määttä Ella KajaGym 15.850

30 Perhovaara Isabella KajaGym 15.600

31 Tervo Viivi KajaGym 15.500

36 Launonen Ninna KajaGym 14.900

Age group 1, 12-14 -vuotiaat, triot

1 Soininen-Vainio-Österholm TuUL 18.050

2 Ollila, Paulamäki, Vahteristo VaKP 17.850

3 Aaltonen, Laaksonen, Teinikivi TuUL 17.700

10 Launonen,Perhovaara,Tervo KajaGym 14.450

Age Group 2,15 - 17-vuotiaat, yksilöt, naiset

1 Nikander Jutta TuUL 19.750

2 Kivelä Nea TuUL 19.500

3 Määttä Eevi KajaGym 18.850

5 Kilpeläinen Inka KajaGym 18.550

19 Koistinen Katri KajaGym 16.250

ND 9-11-vuotiaat, yksilöt, tytöt

1 Sirviö Jade TuUL 17.700

2 Vahteristo Meri VaKP 17.450

3 Hällström Adella VaKP 17.300

13 Hänninen Eerika KajaGym 15.600

14 Kähkönen Jenni KajaGym 15.500

Sunnuntai 18.11. Kilpasarjat:

3-luokka, yli 9 -vuotiaat, yksilöt, tytöt

1 Laine Maisa TuUL 16.550

2 Pulli Lotta TaSi 16.150

3 Merinen Viivi TuUL 15.450

10 Juntunen Viivi KajaGym 14.500

11 Vauhkonen Johanna KajaGym 14.250

15 Grönberg Enni KajaGym 13.750

18 Huovinen Silja KajaGym 13.050

21 Posio Milla KajaGym 12.750

22 Kauppila Anni KajaGym 12.450

4-luokka, yli 12 -vuotiaat, yksilöt, tytöt

1 Farzad Melody TuUL 16.850

2 Laine Venla ONV 16.850

3 Pennanen Iiris NVS 16.600

6 Heikkinen Emma KajaGym 16.150

8 Heikkinen Elisa KajaGym 15.800

4-luokka, yli 12-vuotiaat, joukkueet

1 Salo,Savunen,Sinisalo TuUL 16.800

2 Heikka, Tuokko, Vainio RaJu 16.500

3 Heikkinen,Heikkinen,Väisänen KajaGym 15.950

5-luokka, yli 15 -vuotiaat, yksilöt, naiset

1 Lepistö Milla TaSi 18.050

2 Väisänen Venla KajaGym 17.500

3 Rotkus Heidi TuUL 17.150

7 Nieminen Emilia KajaGym 16.700

9 Tikkunen Janika KajaGym 16.450


6-luokka, yksilöt, naiset

1 Laatikainen Inka KajaGym 18.350

2 Haatainen Amanda ONV 18.250

3 Savonius Tiia VVS 16.700

VARALA CUP 3 Tampere 13. - 14.10.2018

Lauantai 13.10. SM-sarjat:

 

Age group 1, 12-14- vuotiaat, yksilöt, tytöt

1 Vahteristo Lumi VaKP 19.250

2 Laaksonen Hilda TuUL 19.150

3 Paulamäki Nelli VaKP 19.100

16 Määttä Elli KajaGym 17.250

23 Määttä Ella KajaGym 16.550

38 Tervo Viivi KajaGym 15.150

39 Perhovaara Isabella KajaGym 14.950

40 Launonen Ninna KajaGym 14.900

 

Age group 1, 12-14- vuotiaat, triot

1 Ollila, Paulamäki, Vahteristo VaKP 19.150

2 Lahtonen, Laaksonen, Teinikivi TuUL 18.700

3 Soininen-Vainio-Österholm TuUL 18.250

10 Launonen,Perhovaara,Tervo KajaGym 15.400

 

Age Group 2,15 - 17-vuotiaat, yksilöt, naiset

1 Nikander Jutta TuUL 19.500

2 Määttä Eevi KajaGym 18.800

3 Kilpeläinen Inka KajaGym 18.500

15 Koistinen Katri KajaGym 15.350

16 Karjalainen Liisa KajaGym 10.900

 

ND 9-11-vuotiaat, yksilöt, tytöt

1 Sirviö Jade TuUL 18.250

2 Vahteristo Meri VaKP 17.750

3 Hällström Adella VaKP 17.600

10 Kähkönen Jenni KajaGym 16.250

15 Hänninen Eerika KajaGym 15.450

23 Heikkinen Iida KajaGym 14.300

26 Uhlbäck Venla KajaGym 13.550

30 Mustonen Kerttu KajaGym 12.850

32 Seppänen Annika KajaGym 12.450

33 Karppinen Oona KajaGym 12.350

 

ND 9-11-vuotiaat, triot

1 Hörkkö, Nieminen, Sirviö TuUL 17.200

2 Hällström, Tuuri, Vahteristo VaKP 17.150

3 Farzad, Rotkus, Valli TuUL  16.150

11 Ahtonen,Heikkinen,Seilonen Kajagym 13.300

19 Heikkinen,Mustonen,Uhlbäck KajaGym 12.250

 

Sunnuntai 14.10. Kilpasarjat:

3-luokka, joukkueet

1 Pääjärvi, Roine, Tyrni TuUL 14.750

2 Koskela, Närep, Peltokangas VVS 14.650

3 Lähdetniemi, Toivonen, Tuomisto RaJu 14.150

10 Haikola,Moilanen,Särkkä KajaGym 12.000

4-luokka, yli 12- vuotiaat, yksilöt, tytöt

1 Laine Venla ONV 17.000

2 Farzad Melody TuUL 16.000

3 Mäntynen Ella VaKP 15.900

5 Heikkinen Emma KajaGym 15.800

16 Heikkinen Elisa KajaGym 14.700

 

4-luokka, yli 12-vuotiaat, joukkueet

1 Salo,Savunen,Sinisalo TuUL 16.400

2 Heikkinen,Heikkinen,Väisänen KajaGym 16.150

3 Kilkki,Nieminen,Österman TuUL 15.800

 

5-luokka, yli 15-vuotiaat, yksilöt, naiset

1 Rotkus Heidi TuUL 17.900

2 Lepistö Milla TaSi 17.700

3 Varpu Emmi ONV 16.900

7 Väisänen Venla KajaGym 16.050

 

6-luokka, yksilöt, naiset

1 Haatainen Amanda ONV 17.400

2 Laatikainen Inka KajaGym 17.350

3 Savonius Tiia VVS 16.700

 

Naisten telinevoimistelu

Kalajoki, 3.11.2018

C-luokka nuoremma

1 Visuri Viivi KyVo  V-kat.

2 Kiviniemi Julia KyVo  VI-kat.

3 Oksman Ciara KajaGym  III-kat.

8 Korhonen Anni KajaGym  II-kat.

C-luokka vanhemmat

1 Yli-Valkama Alva NGK-Artistica  VI-kat.

2 Koskiniemi Kiira KyVo  V-kat.

3 Tyynismaa Linda KyVo  V-kat.

7 Seppänen LottaKajaGym  IV-kat.

8 Leinonen LeeniKajaGym  IV-kat.

Hälinen Nella KajaGym  III-kat.

Poranen Anna KajaGym  III-kat.

D-luokka vanhemmat

1 Lavander Alisa KajoVo  V-kat.

2 Vuollet Iida KajoVo  IV-kat.

3 Koski Sonja Yvoli  IV-kat.

4 Vauhkonen Susanna KajaGym  III-kat.

8 Leinonen Neela KajaGym  III-kat.

10 Nuulamo Ayse-Melissa KajaGym  II-kat.

Kaltiainen Elina KajaGym  II-kat.

Piirainen Aada KajaGym I-kat.