Tulokset

SM -alkukarsinnat 18.5.2018

AG1 IW/TR, AG2IW ja SEN IW

Age Group 1, 12-14-vuotiaat tytöt, yksilöt

1 Vahteristo Lumi (2004) VaKP 18.900

2 Paulamäki Nelli (2004) VaKP 18.600

3 Soininen Siiri (2004) TuUL 18.400

4 Vainio Nea (2004) TuUL 18.100

5 Pulkki Anni (2005) VaKP 17.900

6 Antinaho Linnea (2006) VaKP 17.850

7 Lahtonen Jessica (2005) TuUL 17.500

8 Nääppä Anniina (2005) VaKP 17.450

9 Laaksonen Hilda (2005) TuUL 17.400

10 Alimyllymaa Veera (2005) VaKP 17.350

11 Luotola Laura (2004) TuUL 17.150

12 Teinikivi Nanne (2005) TuUL 17.050

13 Lauroma Mea (2005) TuUL 16.850

14 Tolonen Saana (2005) VaKP 16.800

15 Österholm Kia (2004) TuUL 16.700

16 Kauppinen Aida (2004) TuUL 16.700

17 Närvä Viivi (2005) VaKP 16.600

18 Leinonen Tilda (2005) JNV 16.500

19 Grönroos Amanda (2005) NVS 16.400

20 Hietamäki Kiira (2006) VaKP 16.250

21 Tuominen Jenny (2006) VaKP 16.200

22 Taskinen Mira (2005) KeravanNv 16.100

23 Tulla Olivia (2004) VaKP 15.950

24 Taskinen Nora (2005) KeravanNv 15.950

25 Määttä Elli (2004) KajaGym 15.850

26 Väisänen Jertta (2005) VaKP 15.750

27 Valkolehto Nella (2004) NVS 15.650

28 Hakonen Netta (2005) VaKP 14.900

29 Perhovaara Isabella (2005) KajaGym 14.800

 

Age Group 1, 12-14-vuotiaat tytöt, triot

1 Laaksonen-Soininen-Teinikivi TuUL 17.900

2 Hällström, Pulkki, Tolonen VaKP 17.500

3 Lahtonen-Vainio-Österholm TuUL 17.150

4 Göcmen, Kivelä, Paganus TuUL 17.050

5 Alimyllymaa, Antinaho, Nääppä VaKP 16.900

6 Taskinen, Taskinen, Valppu KNV 16.250

7 Kolkkanen, Sinisalo, Tunturi TuUL 16.050

8 Hakonen, Närvä, Väisänen VaKP 15.450

9 Katja-Taimen-Taimen TuUL 15.150

10 Määttä,Perhovaara,Tervo KajaGym 14.000

11 Martikainen, Penttilä, Veivo ONV 13.050

 

Age Group 2, 15-17-vuotiaat naiset, yksilöt

1 Kivelä Nea (2001) TuUL 19.550

2 Nikander Jutta (2002) TuUL 18.900

3 Väljä Viivi (2003) VaKP 18.500

4 Rantala Emilia (2003) VaKP18.350

5 Hukkanen Nea (2002) JNV 18.350

6 Määttä Eevi (2002) KajaGym 18.000

7 Morosan Iasmina (2003) VVS 17.950

8 Seppälä Kaisa (2003) TuUL 17.750

9 Kilpeläinen Inka (2003) KajaGym 17.650

10 Tamminen Veera (2002) TuUL 17.200

11 Jalonen Maija (2001) JNV 16.800

12 Nieminen Pipsa (2003) VaKP 16.750

13 Huiko Olivia (2002) VVS 16.150

14 Oikari Liinu (2002) VVS 15.750

15 Klutas Anna (2002) SVO 15.700

16 Niiranen Iina (2002) VVS 15.650

17 Karjalainen Liisa (2001) KajaGym 15.650

18 Laine Alexsandra (2003) NVS 14.900

19 Koistinen Katri (2003) KajaGym 14.450

20 Järvinen Anni (2001) NVS 14.250

21 Ranta-Lassila Siiri (2003) SVO 13.850

22 Kukkonen Nella (2003) KeravanNv 13.700

23 Kortelainen Teresa (2002) VVS 13.250

24 Höst Iida (2003) KeravanNv 13.150

25 Pennelin Inka (2003) KeravanNv 13.100

 

SEN, yksilöt, naiset

1 Vihervä Laura (1991) VaKP 19.550

2 Keurulainen Maija (1994) VVS 19.350

3 Rautiainen Erika (1993) TuUL 19.100

4 Samppa Fanny (2000) TuUL 19.000

5 Agha Linn (1999) TuUL 18.400

6 Kantola Helmi (2000) TuUL 18.400

7 Bergström Camilla (1998) KeravanNv 17.800

8 Lahtinen Lotta (2000) TuUL 17.650

9 Kolho Inka (2000) JNV 17.200

10 Happo Iida (1999) KeravanNv 17.200

11 Mokkila Saija (1995) KeravanNv 16.550

12 Haatainen Amanda (1999) ONV 16.400

 

19.5.2018 SM-kilpailujen finalistit sekä kolmen kärki

Age Group 1, 12-14-vuotiaat pojat, yksilöt

1 Nousiainen Sampo VaKP 18.850

 

 Age Group 1, 12-14-vuotiaat tytöt, yksilöt

  1. Vainio Nea, TuUL 18.650

  2. Paulamäki Nelli, VaKP 18.650

  3. Soininen Siiri, TuUL 18.550

  4. Vahteristo Lumi, VaKP 18.300

  5. Lahtonen Jessica, TuUL 17.850

  6. Pulkki Anni VaKP, 17.850

  7. Nääppä Anniina, VaKP 17.150

  8. Antinaho Linnea, VaKP 17.050

 

Age Group 1, 12-14-vuotiaat parit

1 Nousiainen, Tolonen VaKP 17.450

 

Age Group 1, 12-14-vuotiaat tytöt, triot

  1. Hällström, Pulkki, Tolonen, VaKP 18.00

  2. Lahtonen, Vainio, Österholm, TuUL 17.450

  3. Hakonen, Närvä, Väisänen, VaKP 16.950

  4. Kolkkanen, Sinisalo, Tunturi, TuUL, 16.900

  5. Laaksonen, Soininen, Teinikivi, TuUL, 16.650

  6. Taskinen, Taskinen, Valppu, KNV, 16.150

  7. Alimyllymaa, Antinaho, Nääppä, VaKP, 16.100

  8. Göcmen, Kivelä, Paganus, TuUL, 15.550

 

Age Group 1, 12-14 vuotiaat tytöt, ryhmät

  1. Hällström, Paulamäki, Pulkki, Tolonen, Vahteristo, VaKP 18.400

  2. Laaksonen, Soininen, Teinikivi, Vainio, Österholm, TuUL 16.800

  3. Antinaho, Hietamäki, Nousiainen, Nääppä, Tuominen, VaKP 16.600

  4. Göcmen, Kivelä, Lahtonen, Lauroma, Paganus, TuUL 16.200

 

Age Group 2, 15-17-vuotiaat naiset, yksilöt

  1. Kivelä Nea, TuUL 19.200

  2. Rantala Emilia, VaKP 18.850

  3. Määttä Eevi, KajaGym 18.850

  4. Nikander Jutta, TuUL 18.850

  5. Hukkanen Nea, JNV 18.100

  6. Väljä Viivi, VaKP 18.000

  7. Morosan Iasmina, VVS 17.250

  8. Seppälä Kaisa, TuUL 17.100

 

Age Group 2, 15-17 vuotiaat naiset, triot

  1. Kivelä, Löppönen, Nikander, TuUL 16.650

  2. Lainio, Leppänen, Pääskylä, ONV 14.500

 

Age Group 2, 15-17 vuotiaat naiset,  ryhmät

  1. Kivelä, Löppönen, Nikander, Seppälä, Väljä, Voimisteluliitto 17.450

 

SEN, yksilöt, naiset

  1. Vihervä Laura, VaKP 20.300

  2. Rautiainen Erika, TuUL 19.550

  3. Samppa Fanny, TuUL 19.550

  4. Keurulainen Maija, VVS 18.900

  5. Agha Linn, TuUL 18.550

  6. Lahtinen Lotta, TuUL 17.800

  7. Kantola Helmi, TuUL 17.300

  8. Bergström Camilla, KNV 16.000

 

SEN, triot, naiset

  1. Koskinen, Vihervä, Åhlgren VaKP 20.077

  2. Agha, Rautiainen, Samppa TuUL 19.833

  3. Bergström, Happo, Mokkila KNV 18.211

  4. Kantola, Kataja, Lahtinen TuUL 17.583

19.5.2018

ND -kokoonpanojen avoimen kevätkilpailun tulokset

3.luokka, ND 9-11v., joukkueet

1 Haukilehto, Vähä-Laakso, Ylä-Pöntinen, SVO 14.450

2 Heimonen, Malin, Pessinen, SVO 14.150

3 Nuolivirta, Rautiainen, Skoglund, SVO 13.800

4 Hytönen, Kärkkäinen, Suur-Uski, JNV 12.750

5 Ahtonen, Heikkinen, Seilonen, KajaGym 11.850

6 Avikainen, Kuikka, Toikkanen, JNV 11.700

7 Heikkinen, Karppinen, Seppänen, KajaGym 11.450

8 Halonen, Härkönen, Karjalainen, KajaGym 10.900

9 Kettunen, Lämpsä, Rantasalo, KajaGym 10.250

 

20.5.2018 Kilpasarjojen mestaruuskilpailun tulokset

3. luokka, yksilöt, tytöt

1 Penttilä Oona-Emilia, ONV 16.850

2 Velvo Oona, ONV 16.800

3 Tuomioja Taina, KeravanNv 16.500

4 Auno Medeiros Magnòlia, ONV 15.700

5 Olli Ida, NVS 15.300

6 Nykänen Noora, ONV 15.300

7 Sandström Ada, VaKP 15.250

8  Johansson Julia, JNV 14.950

9 Nousiainen Peppi, ONV 14.800

10 Touko Lotta, KeravanNv, 14.800

11 Launonen Ninna, KajaGym 14.750

12 Puolakanaho Vilma, ONV 14.700

13 Ekman Minttu, JNV 14.700

14 Salonen Jenna, ONV 14.350

15 Malm Hilda, ONV 14.250

16 Juntunen Viivi, KajaGym 14.150

17 Puurtinen Pihla, JNV 14.050

18 Suni Janita, JNV 13.950

19 Huovinen Silja, KajaGym 13.900

20 Lampi Nea, JNV 13.850

21 Malm Amanda, ONV 13.850

22 Pulli Lotta, TaSi 13.700

23 Vähäkuopus Emma, ONV 13.600

24 Lee Sofia, ONV 13.500

25 Hynninen Ella, ONV 13.050

26 Grönberg Enni, KajaGym 12.950

27 Tuomioja Anna, Keravan Nv 12.950

28 Kauppila Anni, KajaGym 12.750

29 Sutinen Helmi, KajaGym 12.600

30 Marjala Saaga, ONV 12.550

31 Kangas Sara, ONV 12.350

32 Hassinen Aino-Tuulia, TaSi 12.250

33 Kervinen Fanni, KajaGym 11.050

34 Posio Milla, KajaGym 10.550

3. luokka, joukkueet

1 Laine, Merinen, Nieminen, TuUL 15.000

2 Arabaci, Palonen, Pihlajasaari, Suoniemi, NVS 14.650

3 Blom, Koskinen, Mäkinen, VaKP 14.400

4 Koskela, Kurittu, Närep, Peltokangas, VVS 14.150

5 Heikka, Lähdetniemi, Savunen, Toivonen, RaJu 14.150

6 Mäkinen, Stenroos, Telenius, NVS 13.850

7 Jalo, Mäntyniemi, Piilonen, NVS 13.500

8 Henriksson, Tuomioja, Vikman, KNV 13.300

9 Mattila, Telin, Urvanto, ONV 13.150

10 Arola, Roine, Tyrni, TuUL, 13.100

11 Grönberg, Rauhanen, Tuomisto, RaJU 13.050

12 Minkkinen, Pitkänen, Virolainen, KRV 12.550

13 Heimala, Hurri, Lampinen, VVS 12.400

14 Jyllilä, Koistinen, Kojola, ONV 11.950

15 Hytönen, Kaarniranta, Rytkönen, KRV 11.900

16 Hämäläinen, Kotilainen, Laitinen, KRV 11.800

17 Nousiainen, Ojala, Soramäki, KajaGym 11.200

18 Keränen, Ollakka, Saraste, ONV 10.550

 

4. luokka, yksilöt, tytöt

1 Savijärvi Lilja (2003) VaKP 16.650

2 Laine Venla (2004) ONV 16.600

3 Vainio Elli (2004) RaJu 16.050

4 Sivunen Lotta (2006) SVO 16.000

5 Viljamaa Lilli (2004) VaKP 15.700

6 Kaura Henna (2003) VaKP 15.650

7 Ahola Emma (2003) VaKP 15.550

8 Penttilä Lilli (2006) ONV 15.500

9 Pennanen Iiris (2005) NVS 15.400

10 Hurmerinne Jannica (2003) VVS 15.400

11 Martikainen Nelli (2005) ONV 15.250

12 Kinnunen Anna (2002) KRV 15.200

13 Korhonen Jutta (2005) JNV 15.100

14 Koistinaho Aura (2000) KRV 14.900

15 Ahtaanluoma Miisa (2005) RaJu 14.800

16 Heikkinen Elisa (2003) KajaGym 14.750

17 Leinonen Merituulia (2004) ONV 14.600

18 Tuokko Essi (2004) RaJu 14.600

19 Lepistö Sara-Julia (2004) NVS 14.600

20 Liitola Julia (1998) TuUL 14.500

21 Suomalainen Laura (2004) JNV 14.450

22 Ukkola Lilja (2004) ONV 14.400

23 Pasternack Hanna (2003) VVS 14.350

24 Ojala Viljamaija (2004) ONV 14.300

25 Hanhineva Anni (2001) KRV 14.300

26 Kukkula Iina (2004) ONV 14.000

27 Sarjanoja Pinja (2001) ONV 13.700

28 Kiiski Nonna (2004) KRV 13.600

29 Elijoki Nea-Helmiina (2006) VaKP 13.450

30 Siimes Saara (2003) VaKP 13.350

31 Hanhineva Tuuli (2003) KRV 13.200

 

4.luokka, joukkueet

1 Ahola, Kaura, Savijärvi VaKP 16.750

2 Ahtaanluoma, Tuokko, Vainio RaJu 15.550

3 Kuosku, Manninen, Metsälä, Ylimäki SVO 15.400

4 Suomalainen,Telin,Varpu ONV 15.200

5 Laine, Nykänen, Ukkola ONV 14.750

6 Farzad,Sainio,Vairinen TuUL 14.400

7 Salo,Savunen,Vähäsilta TuUL 14.400

8 Kilkki,Nieminen,Österman TuUL 14.300

9 Bemeleit, Pasternack, Pirilä VVS 14.300

10 Luontila, Nieminen, Taatila NVS 14.300

11 Mäkelä,Sarjanoja,Simonen ONV 14.150

12 Jaakola, Kalliokoski, Kinnunen NVS 14.000

13 Leppälä, Männistö, Tuikka SVO 13.300

14 Kukkula, Leinonen, Ojala ONV 13.050

15 Rantala,Virtanen,Vänttinen TuUL 12.850

16 Haukkala, Hevonkoski, Järvelä, Ryssy SVO 12.800

 

5. luokka, yksilöt, naiset

1 Leppänen Anna (2001) ONV 18.450

2 Heikkilä Miisa (2000) JNV 17.550

3 Väisänen Venla (2003) KajaGym 17.450

4 Laatikainen Inka (1999) KajaGym 17.400

5 Majasuo Ella (2002) TuUL 17.400

6 Jokinen Alli (2001) VaKP 17.250

7 Rotkus Heidi (2001) TuUL 17.250

8 Pääskylä Roosa (2001) ONV 17.150

9 Varpu Emmi (2001) ONV 17.150

10 Nikander Ella (2003) VaKP

11 Salo Laura (2001) VaKP 16.650

12 Uusitalo Linda (2002) ONV 16.500

13 Tuuri Aino (2002) VaKP 16.500

14 Ollila Sonja (2002) VaKP 16.450

15 Nieminen Emilia (2000) KajaGym 15.950

16 Tikkunen Janika (2003) KajaGym 15.500

17 Latosaari Sanni (1997) VaKP 15.150

18 Väisänen Anni (2003) KajaGym 14.700

19 Virtanen Salla (1997) VaKP 13.950

 

5.luokka, joukkueet

1 Leppänen, Parviainen, Uusitalo ONV 14.750

2 Hällström, Ollila, Tuuri VaKP 14.650

 

6.luokka, yksilöt, naiset

1 Juntunen Sonja (1999) NVS 16.300

2 Partanen Tiia (1999) ONV 16.200

3 Savonius Tiia (1999) VVS  16.150

4 Kyyrönen Maija (1996) TuUL 15.400

 

Aerodance 12-17-vuotiaat

1 Bemeleit, Huiko, Kortelainen, Morosan, Niiranen, Oikari, Pasternack, Pirilä, VVS 15.350

2 Grönroos, Järvinen, Laine, Lepistö, Lepistö, Pajukoski, Suoniemi, Valkolehto, NVS 13.300

3 Ekman, Lampi, Luoma, Marjamäki, Puurtinen, Van Leeuwen, JNV 12.200

 

Aerodance yli 18-vuotiaat

1 Harju, Keurulainen, Koskinen, Lahtinen, Lepistö, Nyman, Riskumäki, Ritonen, VaKP 16.300

2 Keskinen, Löövi, Nurminen, Ojala, Rantanen, Salminen, VaKP 14.550